Moderná klimatizácia dokáže aj v zimných mesiacoch zabezpečiť pohodlné, zdraví a ekologické riešenie vykurovania. Výhodou novej generácie klimatizácie LG Inverter je v prvom rade úspora energie.

Zimné kúrenie pomocou klimatizácieV prvom rade úspora

V porovnané s inými elektrickými spôsobmi vykurovania môžete ušetriť až 78% nákladov na vykurovanie. Vysoká efektivita je daná novým DC kompresorom, ktorý má až o 66% vyššiu účinnosť v porovnaní s kompresormi, ktoré majú konštantný výkon. Veľkou výhodou je, že klimatizácia začína kúriť okamžite po spustení a vďaka optimalizovanému prúdeniu vzduchu miestnosť vyhreje veľmi rýchlo. Miestnosť sa vykúri až o 50% rýchlejšie aj pri nižšej spotrebe energie.

Veľký mráz nie je prekážkou

Ani veľký mráz nie je problém. Klimatizácia poslúži pri teplotách okolo -15°C. Vďaka výkonnému motoru dokáže vnútorná jednotka fúkať teplý vzduch až do vzdialenosti 12 metrov. Prúdenie vzduchu je možné prispôsobiť – v horizontálnom smere v piatich krokoch a vo vertikálnom smere až v šiestich krokoch. Filtre tejto klímy dokážu z priestoru účinne odstrániť až 99,9% nebezpečných vírusov. Klimatizácie LG Inverter sú veľmi tiché. Vďaka optimálnemu prúdeniu vzduchu v stadby režime generujú hluk len 19 dB. To je menej ako tikajúce hodiny na stene.

Zdroj: Klíma kúri počas zimy lacnejšie, Urob si sám 2/2012, str. 8